Ogłoszenia o lokalach

Oferta dzierżawy terenu
przy ul. Sztabu Powstańczego i Orląt Śląskich w Gliwicach.

 1. LOKALIZACJA
  Teren znajduje się w Gliwicach przy ul. Sztabu Powstańczego i Orląt Śląskich. Działki nr 1127 i 1129, obręb Szobiszowice. Bardzo dogodne usytuowanie, zaraz przy zjeździe na Aleję Jana Nowaka – Jeziorańskiego – trasa DK 88 – łatwe połączenie z resztą aglomeracji, bez konieczności stania w korkach.
 2. PRZEZNACZENIE
  Teren do dzierżawy lub najmu na czas określony. Parking strzeżony lub dozorowany, płatny. Na osiedlu Powstańców Śląskich występuje zapotrzebowanie na dozorowany parking.
 3. Powierzchnia parkingu.
  Całkowita powierzchnia 1465 m2. Parking częściowo utwardzony.
 4. Wysokość czynszu.
  Oferty na wysokość czynszu należy składać do dnia 6.11.2020 r. Ponadto opłaty za podatek od nieruchomości oraz wieczyste użytkowanie.
 5. KONTAKT
  Telefon – 728927266 lub prezes@szobiszowice.pl, Zainteresowanych prosimy o kontakt – przesyłamy zdjęcia. Serdecznie zapraszamy do wizji terenu.

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Spółdzielnia Mieszkaniowa „SZOBISZOWICE” z siedzibą w Gliwicach przy
ul. Sztabu Powstańczego 3, ogłasza przetarg nieograniczony na wynajem lokalu użytkowego w Gliwicach przy ul. Sztabu Powstańczego 5 b o pow. użytkowej 19,91 m2 z przeznaczeniem na działalność o niskiej uciążliwości dla otoczenia. Bliższe informacje można uzyskać pod nr tel. 728927260 lub 728927266. Wywoławcza stawka czynszu za 1 m2 – 15 zł netto/m-c. Oferty pisemne wraz z proponowaną stawką czynszu za najem lokalu (zł/m2 pow. lokalu/miesiąc/netto), określeniem rodzaju prowadzonej działalności oraz dowodem wpłacenia wadium w wysokości 500 zł należy składać w biurze Spółdzielni do dnia 14.02.2020 r. do godz. 900.

Najemca lokalu zobowiązany będzie przed podpisaniem umowy do wniesienia kaucji będącej zabezpieczeniem lokalu i urządzeń w nim znajdujących się. Wysokość zabezpieczenia i termin jej wpłaty określa umowa o najem lokalu, którą z najemcą zawiera Zarząd Spółdzielni.

Spółdzielnia zastrzega sobie prawo swobodnego wyboru oferty lub unieważnienia przetargu bez podania przyczyn.

Data zamieszczenia: 06.02.2020 r.

Wyniki przetargu: wybrano ofertę Pani Ewy Pasternak

Data zamieszczenia: 17.02.2020 r.

Ogłoszenie nieaktualne


Oferta wynajmu lokalu użytkowego znajdującego się
w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej „Szobiszowice” w Gliwicach.

 1. Lokalizacja.
  Lokal znajduje się w Gliwicach przy ul. Sztabu Powstańczego 5B w budynku wielorodzinnym, 8 kondygnacyjnym, na parterze. W sąsiedztwie znajdują się inne lokale usługowo – handlowe (m. in. salon fryzjerski, kosmetyczny, agencja ubezpieczeniowa, punkt pocztowy, administracja Spółdzielni, sklep spożywczy – pasaż handlowy). Bliska odległość do Centrum 2 km, bardzo dogodne usytuowanie, zaraz przy zjeździe na Aleję Jana Nowaka – Jeziorańskiego – trasa DK 88 – łatwe połączenie z resztą aglomeracji, bez konieczności stania w korkach.
 2. Przeznaczenie
  Lokale handlowe, usługowe lub biurowe o niskiej uciążliwości dla otoczenia np. salon masażu i kosmetyki, placówka bankowa/biuro kredytowe, salonik prasowy, punkt apteczny, biuro podróży, rachunkowe, kwiaciarnia, kawiarnia, sklep internetowy. Na osiedlu Powstańców Śląskich brak jest placówki bankowej – oddziału kasy spółdzielczej (brak bankomatu) lub apteki, mimo zapotrzebowania na takie usługi.
 3. Metraż pomieszczeń.
  2 pomieszczenia w tym sala główna z witrynami,  zaplecze, łazienka z sanitariatem. Całość 19,91 m2.
 4. Stan techniczny i wyposażenie.
  Lokal jest wyposażony w instalację elektryczną, instalacje wod-kan, ccw oraz instalację centralnego ogrzewania. Wszystkie pomieszczenia wyposażone są w okna plastikowe. Istnieje możliwość podłączenia sieci internetowej. Stan – do odświeżenia na potrzeby własnej działalności.
 5. Wysokość czynszu.
  15,00 zł/m2 + 23% podatek VAT
  Ponadto opłaty za media:
  – opłata za wodę – miesięczne zaliczki uzależnione od ilości osób, rozliczane co 6 miesięcy,
  – opłata za centralne ogrzewanie i podgrzanie wody – opłaty zaliczkowe rozliczane co 12 miesięcy, rozliczane na podstawie rachunków od dostawców mediów.
  – bez opłat za energię elektryczną, najemca zawiera umowę i rozlicza się bezpośrednio z Zakładem Energetycznym.
 6.  Pozostałe.
  W bezpośrednim sąsiedztwie lokalu znajdują się miejsca parkingowe. Wejście do lokalu po schodach. Spółdzielnia jest solidnym partnerem handlowym o ugruntowanej pozycji na rynku nieruchomości.
 7. Kontakt
  Telefon – 728927266 lub sekretariat@szobiszowice.pl, Zainteresowanych prosimy o kontakt
  – przesyłamy zdjęcia oraz rzuty lokali. Serdecznie zapraszamy do oglądania pomieszczeń.
  Ogłoszenie nieaktualne

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Spółdzielnia Mieszkaniowa SZOBISZOWICE w Gliwicach ogłasza przetarg nieograniczony na ustanowienie odrębnej własności następujących lokali mieszkalnych:

 1. Sztabu Powstańczego 27/9 w Gliwicach

Lokal mieszkalny usytuowany jest w budynku ośmiokondygnacyjnym o powierzchni użytkowej 53,58 m2, składa się z 3 pokoi, kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju, piwnica 2,65 m2. Cena wywoławcza –  161.502,00 zł, wadium w wysokości 8.075,10 zł.

 1. Batalionu Kosynierów 5/1 w Gliwicach

Lokal mieszkalny usytuowany jest w budynku trzykondygnacyjnym o powierzchni użytkowej 53,44 m2, składa się z 3 pokoi, kuchni, łazienki z WC oraz przedpokoju, piwnica 7,50 m2. Cena wywoławcza –  161.080,00 zł, wadium w wysokości 8.054,00 zł.

Lokale można oglądać po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod nr 32/332-52-68    w dniu 8.07.2019 r. o godzinie 1000. Oferty zgodne z § 5 Regulaminu przetargu na ustanowienie odrębnej własności lokalu mieszkalnego w SM SZOBISZOWICE, który jest dostępny na stronie internetowej www.szobiszowice.pl należy składać w zamkniętej kopercie z odpowiednim napisem:

„przetarg nieograniczony na ustanowienie odrębnej własności lokalu mieszkalnego przy  ul. Sztabu Powstańczego 27/9 w Gliwicach„

bądź

„przetarg nieograniczony na ustanowienie odrębnej własności lokalu mieszkalnego przy  ul. Batalionu Kosynierów 5/1 w Gliwicach„

wraz z dowodem wpłaty wadium w sekretariacie Spółdzielni przy ul. Sztabu Powstańczego 3 w terminie do dnia 11.07.2019 r. (w przypadku pkt. 1  do godziny 800, w przypadku pkt. 2 do godziny 930). Wadium należy wpłacić na konto nr 87 1020 2401 0000 0102 0038 4909   i powinno zostać uznane na rachunku SM Szobiszowice najpóźniej w dniu 9.07.2019r. Wadium przepada w przypadku, gdy oferent, którego oferta została wybrana, nie wniesie w pełnej wysokości kwoty wynikającej ze złożonej oferty w terminie 21 dni od dnia otrzymania informacji o rozstrzygnięciu przetargu. Wadium wpłacone przez oferentów, których oferty nie zostały wybrane, zostanie zwrócone w kwocie nominalnej niezwłocznie po zamknięciu lub unieważnieniu przetargu.

Otwarcie ofert i rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w dniu 11.07.2019 r.  (w przypadku pkt. 1  o godzinie 900, w przypadku pkt. 2 o godzinie 1030).

Osoby, które wygrają przetarg zobowiązane są do:

– zapłaty wylicytowanej ceny i zawarcia umowy w terminie 21 dni od dnia otrzymania informacji o rozstrzygnięciu przetargu,

– przystąpienia w poczet członków Spółdzielni,

– poniesienia kosztów notarialnych i sądowych związanych z nabyciem lokalu.

Spółdzielnia zastrzega sobie możliwość unieważnienia przetargu bez podania przyczyny.”

Ogłoszenie nieaktualne


Wynik Przetargu :

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Szobiszowice” informuje że przetarg nieograniczony na ustawienie odrębnej własności dla lokalu mieszkalnego przy ulicy Batalionu Kosynierów 5/1 oraz przy ulicy Sztabu Powstańczego 27/9 wygrała firma  Sinve sp.zo.o 


OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Spółdzielnia Mieszkaniowa „SZOBISZOWICE” z siedzibą w Gliwicach przy ul. Sztabu Powstańczego 3, ogłasza przetarg nieograniczony na wynajem lokalu użytkowego w Gliwicach przy ul. Sztabu Powstańczego 5 o pow. użytkowej 47,30 m2 z przeznaczeniem na działalność o niskiej uciążliwości dla otoczenia. Wywoławcza stawka czynszu za 1 m2 – 15 zł netto/m-c. Oferty pisemne wraz z proponowaną stawką czynszu za najem lokalu (zł/m2 pow. lokalu/miesiąc/netto), określeniem rodzaju prowadzonej działalności oraz dowodem wpłacenia wadium w wysokości 500 zł należy składać w biurze Spółdzielni do dnia 29.04.2019r. do godz. 1300. Spółdzielnia zastrzega sobie prawo swobodnego wyboru oferty lub unieważnienia przetargu bez podania przyczyn. Bliższych informacji można uzyskać pod nr tel. 728927266 lub 728927260.

Data zamieszczenia: 19.04.2019 r.

ogłoszenie o przetargu

Ogłoszenie nieaktualne


Oferta wynajmu lokalu użytkowego znajdującego się
w zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej „Szobiszowice” w Gliwicach.

1.  Lokal znajduje się w Gliwicach przy ul. Sztabu Powstańczego 7C w budynku wielorodzinnym, 8 kondygnacyjnym,   na parterze. W sąsiedztwie znajdują się inne lokale usługowo – handlowe (m. in. salon fryzjerski i pielęgnacji paznokci, agencja ubezpieczeniowa, administracja Spółdzielni, placówka pocztowa, sklepy spożywcze – pasaż handlowy). Bliska odległość do Centrum 2 km, bardzo dogodne usytuowanie, zaraz przy zjeździe na Aleję Jana Nowaka – Jeziorańskiego – trasa DK 88 – łatwe połączenie z resztą aglomeracji, bez konieczności stania w korkach.

2. Lokal handlowy, usługowy lub przestrzeń magazynowa o niskiej uciążliwości dla otoczenia np. serwis RTV i AGD, sklep warzywny, sklep internetowy. Na osiedlu Powstańców Śląskich brak jest BANKOMATU, w pobliżu znajduje się placówka Poczty Polskiej.

3. Metraż pomieszczeń.

2 pomieszczenia w tym sala główna,  zaplecze, łazienka z sanitariatem dzielona z sąsiadującym lokalem. Całość 24,10 m2.

4. Stan techniczny i wyposażenie.

Lokal jest wyposażony w instalację elektryczną, instalacje wod-kan, ccw. Istnieje możliwość podłączenia sieci internetowej.

5. Wysokość czynszu.

8,00 zł/m2 + 23% podatek VAT

Ponadto opłaty za media:

– opłata za wodę – miesięczne zaliczki uzależnione od ilości osób, rozliczane co 6 miesiący,

– opłata za centralne ogrzewanie (opłata stała) i podgrzanie wody – opłaty zaliczkowe rozliczane co 12 miesięcy, rozliczane na podstawie rachunków od dostawców mediów.

– bez opłat za energię elektryczną, najemca zawiera umowę i rozlicza się bezpośrednio
z Zakładem Energetycznym.

 6. Pozostałe.

W bezpośrednim sąsiedztwie lokalu znajdują się miejsca parkingowe. Wejście do lokalu po schodach. Spółdzielnia jest solidnym partnerem handlowym o ugruntowanej pozycji na rynku nieruchomości.

7. Telefon – 728927266 lub sekretariat@szobiszowice.pl, Zainteresowanych prosimy o kontakt. Serdecznie zapraszamy do oglądania pomieszczeń. www.szobiszowice.pl

Ogłoszenie nieaktualne


Spółdzielnia Mieszkaniowa "Szobiszowice"
ul. Sztabu Powstańczego 3, 44-102 Gliwice
Tel.: (32) 332 52 68 Fax.: (32) 270 56 17

NIP: 6310012331
KRS: 0000088367
Godziny otwarcia:

Poniedziałki, środy i czwartki 7:00-15:00
Wtorki 7:00-17:00
Piątki 7:00-13:00
Numery telefonów:
Sekretariat 728-927-260
Administrator (zgłaszanie awarii) (32)332-52-68
Dział techniczny 728-927-267